МАЛАЙЗИЯНЕҢ КОРРУПЦИЯНЕ ПРОФИЛАКТИКАЛАУ ТӘҖРИБӘСЕ ХАЛЫКАРА ДӘҮЛӘТ СӘЯСӘТЕ ИНСТИТУТЫ ДИРЕКТОРЫНЫҢ АЧЫК ЛЕКЦИЯСЕНДӘ ЯКТЫРТЫЛА

2024 елның 16 мае, пәнҗешәмбе

15 майда КФУның дәүләт һәм муниципаль идарә югары мәктәбе мәйданчыгында Малайя университетының Халыкара дәүләт сәясәте һәм идарә институты (INPUMA) башкарма директоры доктор Альянс Йосыфның ачык лекциясе булды.

Спикер, элек Малайзия Премьер-министры департаментының идарә, ришвәт алмау һәм коррупциягә каршы тору мәсьәләләре буенча милли үзәк генераль директорының урынбасары булып, үз чыгышында Малайзиядә төзелгән намуслылыкка һәм кыйммәтләргә нигезләнгән идарә системасы турында сөйләде.

Доктор Юсофф Коррупцияне профилактикалау һәм аңа каршы тору өлкәсендә күпьеллык тикшеренүләр нәтиҗәләре һәм Малайзиягә нәтиҗәле идарә итү ягыннан көндәшлеккә сәләтле булырга ярдәм иткән дәүләт идарәсенә кертелгән алымнар белән уртаклашты. Коррупциягә каршы тору стратегиясе контекстында спикер яшь буынны коррупциягә каршы тәрбияләү, шулай ук дәүләт Аппараты хезмәткәрләрендә коррупциягә карата түземсезлек формалаштыру мәсьәләләренә аерым тукталды.

Лекциядә башкарма хакимият органнары җитәкчеләре һәм урынбасарлары, Әтнә район Советының кадрлар һәм муниципаль хезмәт секторы мөдире, структур бүлекчәләр җитәкчеләре Һәм Раис администрациясе, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты һәм Дәүләт Советы Аппаратлары хезмәткәрләре катнашты.