2020 елның 30 декабре, чәршәмбе

«Әтнә район дәүләт ветеринария берләшмәсе» дәүләт бюджет учреждениесенең ветеринария белгечләре 27.11. 2020 елның 30 декабренә кадәр, лейкоз һәм бруцеллезга тикшерү өчен, Әтнә районының ТАН АХҖКда сыерлардан кан алу кебек эпизоотиягә каршы чаралар үткәрелде. Шулай ук районның барлык хуҗалыкларында Себер җәрәхәте һәм яшүсмер яшь терлеккә ЭМКАРга каршы вакцинация һәм ТАН АХПКСЫНДА мөгезле эре терлек туберкулезына тикшерү уздырдылар. ТАН АХҖКда шулай ук паратуберкулезга, хламидиозга, ИРТ, парагриппка нәселле тикшеренүләр өчен кан алынды. Шулай ук вибриоз һәм трихомонозга тикшерү үткәрелде.