Дәүләт бюджет учреждениесенең ветеринария белгечләре тарафыннан 04.09. 02.10.2020 елда Әтнә районының шәхси секторында сыерлардан кан алу кебек эпизоотиягә каршы чаралар үткәрелде.

2020 елның 8 октябре, пәнҗешәмбе

«Әтнә район дәүләт ветеринария берләшмәсе» дәүләт бюджет учреждениесенең ветеринария белгечләре тарафыннан 04.09. 02.10.2020 елда Әтнә районының шәхси секторында сыерлардан кан алу кебек эпизоотиягә каршы чаралар үткәрелде. Әтнә районының барлык җәмәгать секторында яшүсмерләргә Себер җәрәхәте һәм ЭМКАРга каршы вакцинация ясалды. Шулай ук шәхси сектордагы мөгезле эре терлекләргә туберкулез ясату, түләмә һәм ЭМКАРга каршы вакцинация үткәрделәр. Эре мөгезле терлекләрне тире астындагы украга каршы эшкәртә башладык. ООО Дусым һәм Кушар колхозы  сыерларыннан бруцеллезга һәм лейкозга тикшеру очен кан алдылар.