2019 елның 16 мае, пәнҗешәмбе

2019 елның 16 маенда Әтнә муниципаль районы "Ашыт" спорт комплексында аналог цифрлы телевидениедән күчү буенча волонтерлар белән семинар узды. Семинарда Әтнә районы башкарма комитеты җитәкчесе Айрат Каюмов, "Таттелеком" ААҖ җирле бүлекчәсе җитәкчесе Азат Солтанов катнашты. Киңәшмәдә аналоглы телевидениедән цифрлы телевидениегә күчү мәсьәләсенең техник ягы турында сөйләделәр. «Цифрлы телевидениегә күчү зарур, чөнки сурәтләрнең иң яхшы сыйфатын тәэмин итә", - дип билгеләп үтелде киңәшмәдә. Азат Солтанов телевидениене элемтә өчен мөһим канал буларак саклап калуның һәм бөтен халыкны цифрлы сигнал белән тәэмин итүнең мөһимлеген ассызыклады.