2019 елның 15 мае, чәршәмбе

Балаларның сәламәтлеген ныгыту һәм актив тормышка кызыксыну уяту максатыннан, 2019 елның 15 маенда Әтнә муниципальрайонының Күшәр төп гомуми белем бирү мәктәбе базасында “Изгелек” үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре “Күңелле стартлар” дип исемләнгән спорт чарасы  үткәрделәр. Чарада аз керемле һәм куп балалы гаиләләрдән яшүсмерләр катнашты, шулар арасыннан 5 се бүлекчәдә исәптә торучы. Ярышның спонсоры Казан шәһәренең “Наз” хәйрия фонды булды. Фондның президенты Нурания Фердобай кызы барлык катнашучыларга баллы призлар һәм спорт инветарьлары өләште.